Wielka Korona Gór Polski czyli 41 najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce *
GŁÓWNA GENEZA NAGRODY POLUB  I  DODAJ  ZDJĘCIA

 

  Nagrody  
 


Niewątpliwie największą nagrodą będzie dla Ciebie to, że pokonasz własne słabości i ruszysz na szlaki. Spotkasz wspaniałych ludzi, poznasz nowe miejsca, a przede wszystkim będziesz zdrowszy :)

Tym niemniej Prezes ufundował unikatowy puchar z emblematem w postaci trzech koron, strzały oraz laurowego wieńca.
Trzy korony symbolizują zdobycie:
1. Wielkiej Korony Gór Polski
2. Korony Gór Polski
3. Trzech Koron w Pieninach
Strzała symbolizuje dążenie wprost do wyznaczonego celu, a wieniec laurowy twój sukces :)

Wypić z Prezesem łyk wybornego trunku z pucharu będzie mógł każdy, kto zadeklaruję chęć zdobycia Wielkiej Korony Gór Polski i udowodni zdobycie, co najmniej jednego z jej szczytów poprzez pokazanie zdjęcia, pieczątki, poręczenie trzech świadków lub ręcząc słowem honoru. Kandydat do tego przywileju powinien - na okazję spotkania w schronisku bądź na szlaku - mieć ze sobą wyborny trunek, którym zostanie napełniony puchar. ZjPrezesem można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, przybić piątkę lub żółwika, pogawędzić, a jak Prezes będzie w dobrym humorze to może weźmie w ręce gitarę, coś zagra, a może i zaśpiewa (ponoć czasem da się tego słuchać). Prezes jest osobą łatwo nawiązującą kontakty i otwarty w stosunku do osób mających taką samą pasję. Nie wymaga, aby zwracano się do niego oficjalnie. Wręcz przeciwnie, stosowne i wymagane jest zwracanie się do niego po imieniu, Eugeniusz lub po prostu Gienek.

Strona nie jest i nigdy nie będzie źródłem dochodu. Wyrażam jednak przekonanie i nadzieję, że będzie źródłem inspiracji i satysfakcji, nie tylko dla jej twórcy.

Jeśli ktoś nie rozumie, że celem strony jest popularyzowanie turystyki górskiej, a nie chęć rywalizowania z kimkolwiek i w czymkolwiek, nie powinien w ogóle po górach poruszać się bez przewodnika. W górach umiejętność myślenia naprawdę jest koniecznością, a bezgraniczna głupota prędzej czy później wyda owoc w postaci wypadku lub konieczności wzywania ratowników górskich, czego niestety nieraz jesteśmy świadkami.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie życząc wiele radości z przebytych górskich dróg. Kontakt poprzez Facebook. Zachęcam do polubienia strony, dodawania zdjęć, dzielenia się z innymi swoimi sukcesami i ciekawymi doświadczeniami z wędrówek. Chociaż na wielu z wymienionych na tej stronie szczytach już byłem, postanowiłem zacząć od nowa. A Ty?

oj Geniusz Kucza - Prezes Wielki Koronny :)
Nowy Rok - Nowy Wyzwania 1.01.2015